top of page

Rolnictwo

Odbieramy w szczególności:

- big bagi po nawozach, nieważne jakie: całe, pocięte

- folie pryzmowe: czarne, czarno białe, czarno zielone

- folie z balotów

 

Jednorazowo zabieramy około 3,5 tony worków po nawozach to jest worki z wysypania 1750 ton nawozu, folie pryzmowe       i z balotów w ilości około 5 ton jednorazowo.

 

Nie odbieramy odpadów "teraz, zaraz". Ponieważ robimy to całkowicie za darmo, każdorazowo musimy mieć pewność, że prasokontener będzie załadowany optymalnie. Odpady rolnicze odbieramy dwa razy w roku, w okresie wiosenno/letnim oraz jesienią. W okresie wiosenno/letnim odbierzemy odpady przed żniwami, tak aby magazyny były puste na przyjęcie zebranych płodów rolnych. W okresie jesiennym powinniśmy odebrać wszystko do grudnia/stycznia.

 

Przykładowo wyjeżdżając ze Słupska w stronę Kamienia Pomorskiego po drodze obsłużymy gospodarstwa rolne leżące na trasie Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg, Trzebiatów, Kamień Pomorski. Wyjeżdżając w stronę Szczecinka po drodze zabierzemy worki z Dretynia, okolic Białego Boru itp.

 

Poprosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, obsługujemy blisko 300 największych gospodarstw w województwie pomorskim,   zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim.

 

Działamy na terenie rozciągającym się od Pucka, obsługując miejscowości w górę od DK6, okolice Słupska, Miastka, Bytowa, Darłowa, Świdwina, Kołobrzegu, Drawska Pomorskiego, Szczecina, Nowogardu, Choszczna, Wałcza, Pyrzyc, Kamienia Pomorskiego, Strzelc Krajeńskich. Minimalna ilość 500kg z jednego miejsca.

 

Obsługujemy głównie duże gospodarstwa rolne. Z chęcią odbieralibyśmy odpady nawet od niewielkich rolników, niestety samo parkowanie, postawienie kontenera, podłączenie go do prądu, zgniatanie i w końcu wciągnięcie kontenera, jest tak czasochłonne, że zatrzymując się u każdego, połowa dnia schodziłaby na stawianie/wciąganie kontenera.

 

Od samego początku dewizą jest, że to co robimy, robimy za darmo i tak zostanie.

 

Wymagania związane z odbiorem:

 

Przede wszystkim możliwość postawienia prasokontenera na ziemi, odpady nie dalej niż 120m od gniazda 380V.

 

Big bagi po nawozach powinny być spakowane jeden w drugi, magazynowane pod dachem lub na dworze, przykryte plandeką. Proszę zrozumieć w końcu to, że woda lejąca się strumieniem z kontenera jest powodem zatrzymania przez Policję, ITD, Straż Graniczną.

 

Folie pryzmowe powinny być w miarę możliwości wytrzepane z ziemi i resztek kiszonek. Mają być pocięte na mniejsze kawałki, zwinięte w rulon, związane sznurkiem. Proszę zrozumieć to, że odbieramy tworzywa sztuczne, nie prowadzimy natomiast robót ziemnych. Proszę zrozumieć też to, że bez problemu do prasokontenera można ładowarką wrzucić hałdę folii pryzmowych poplątanych ze sobą w jedną masę. My natomiast musimy to później na miejscu z tej hałdy pojedynczo wyszarpywać, żeby włożyć folię do maszyny zgniatającej. Krótko - nie odbieramy folii pryzmowych poplątanych i takich, w których połowę wagi stanowi ziemia i pozostałości kiszonki. Folia składowana "pod chmurką" powinna być przykryta. Punkt wyżej lejąca się woda z prasokontenera.

 

Folia z balotów: biała, czarna, zielona. W miarę możliwości prosimy o wkładanie folii do dużych worków po nawozach lub wiązanie jej sznurkiem w rulony. Jeśli ktoś potrzebuje big bagów do pakowania, wystarczy dać nam znać. Nie odbieramy sznurków i siatek.

Zbelowane big bagi

​​przesortowane na kolor biały, z wyciągniętą wewnętrzną folią worki

Zbelowana folia

​folia wyciągnięta z każdego big baga, zbelowana w kostkę

 

Pryzmówka
najgorsze co może być, brudne, ciężkie, mokre, poplątane

 

bottom of page